Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
JablonkaHľadať
 
 

Rozprávkový domček

Ak máte záujem o rozprávkovú stavbu, ktorej povesť sa šíri doma aj po svete, navštívte Rozprávkový domček v Myjavských kopaniciach. 
Informácie o trase
Čo sa týka trasy, tak od Myjavy odbočíte do Švancarovej doliny pred obcou Babulicov vrch doprava. Zo smeru od obce Krajné za Babulicovým vrchom doľava okolo autobusovej zastávky, ktorá je označená nápisom Rozprávkový dom. Tento skvost v dedinke určite neminiete. 
Zaujímavosti
Tento jedinečný domček je raritou na Myjavských kopaniciach. Nachádza sa ma Myjave vo Švancarovej doline v katastri obce Jablonka. Pán Viliam všetko navrhol a postavil podľa vlastnej fantázie iba pomocou vlastných rúk. Jeho pracovným nástrojom bola neuveriteľná polievková lyžica. Za bránou sa nachádza veľký gaštan, v ktorom sídli troll. Na domčeku sa nachádza pomerne veľa okien, avšak každé je iné. Keď vojdete do domu budete sa cítiť ako v krápnikovej jaskyni. Ak by ste v tomto dome hľadali pravý uhol tak márne, žiaden sa tam nenachádza. Snom mnohých je bývať v rozprávkovom domčeku. Pán Viliam si svoj sen splnil. Schody vedúce do podkrovia pripomínajú schody do neba. Tento domček je z kameňa a je akoby pokrytý haďou kožou. Pred vchodom do domčeku je vysoký farebný monument pripomínajúci strážcu. Vo vnútri domčeka sú lebky rôznych zvierat.
Táto podivná stavba láka nielen domácich, ale aj zahraničných turistov, ktorý žasnú nad touto krásou. Krásny rozprávkový domček môžte navštíviť od stredy do nedele v čase od 10.00 do 18.00.
Kontakt
+421 904 519 571
viliam.wachsmuth@gmail.com
Cenník
Deti do 18 r - 3,00 EUR
Študenti, Dospelí, Dôchodcovia, ZŤP - 3,50 EUR
Galéria

IMG_5735.JPG

IMG_7800.JPG

IMG_7801.JPG

IMG_7802.JPG

IMG_9679.jpg

IMG_9685.jpg

IMG_9726.jpg

IMG_9740.jpg

IMG_9764.jpg


 

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

Smútočné oznamy

Ste za vybudovanie prístupovej cesty ku škole?
 
 
737

 
 
 
240

 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka