Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
JablonkaHľadať
 
 

Projekty

jabl.pngObec Jablonka  a obec Nivnicenivn.png

realizuje projekt „ Porovnanie tradičných zvykov a obyčajov v spriatelených obciach Jablonka a Nivnice“.  –  kód žiadosti SK/FMP/11b/024.

Projekt je zameraný na zvyky a obyčaje, ktoré sú typické pre obidve obce a aj regióny. Hlavným cieľom je udržanie a rozšírenie priateľstva medzi obcami a posilnenie ich vzájomnej cezhraničnej spolupráce, spoznávanie kultúry, zvyklostí, gastronómie z regiónov na oboch stranách hranice. Vytvorením publikácie chceme zanechať odkaz mladšej generácii a veríme, že oživia tradície a obyčaje našich starých rodičov. V súčasnej dobe sa zvyšuje záujem o históriu a tradície, tradičné jedlá. .. Cieľom projektu je rozširovať tieto vedomosti zábavnou formou atraktívnou pre návštevníkov a zachovať ich aj v písomnej forme pre ďalšie šírenie nielen tradícií ale aj starodávnych receptov. Aktivity projektu spestria kultúrno-spoločenský život v oboch obciach založením nových podujatí.

Celkový rozpočet projektu je 10 984,00 €, pozostáva zo zdrojov EÚ – 9 336,40 €, zo ŠR SR-1 098,40 € a z vlastných zdrojov 549,20 €.
Tento mikroprojekt je spolufinancovaný Európskou úniou, z prostriedkov Fondu mikroprojektov, spravovaného Žilinským samosprávnym krajom.

logo.png

 


 

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

Smútočné oznamy

Ste za vybudovanie prístupovej cesty ku škole?
 
 
737

 
 
 
240

 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka