Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
JablonkaHľadať
 
 

Jablonkové kumštovanie

Obec Jablonka v spolupráci s miestnymi organizáciami a družobnou obcou Nivnice z Moravy poriada každú prvú októbrovú sobotu  JABLonKOVÉ KUMŠTOVANIE.
Podujatie prebieha v centre obce -  v kultúrnom dome a v jeho okolí. Je zamerané na tradičné spracovanie ovocia – jabĺk.
Okrem  ukážok tradičného spracovania ovocia či  degustácie v pálenici môžu návštevníci  na podujatí uvidieť  remeselníkov a čipkárky priamo pri práci. V stánkoch si môžu zakúpiť med, mušt, kvalitné ovocné vína či iné regionálne produkty z myjavských kopaníc.
Ovocinárske firmy predávajú jablká na zimné uskladnenie za výhodné ceny.
V detskom areáli býva  malá mini ZOO s možnosťou povoziť sa na somárikoch.  Pre deti sú pripravené rôzne atrakcie, bábkové divadlo i  tvorivé dielničky, zaujímavé hry, ktoré sa hrávali naši  starí rodičia. Je to podujatie pre malých aj veľkých.
V zasadačke kultúrneho domu prebieha výstava ovocia a zeleniny  doplnená o zaujímavé prednášky s témou záhradkárstva a ovocinárstva.
Bohatý kultúrny program s folklórnymi súbormi zo Slovenska aj z Moravy prebieha v sále a v predsálí kultúrneho domu spolu s ochutnávkou koláčov a iných jablkových špecialít od výmyslu sveta, či degustácia destilátov v miestnej pálenici. Komu nechutia koláče, pre tých býva pripravený poľovnícky guláš. Platí sa pravými dukátmi . JABLONČÁRMI, ktoré dostanete v zmenárni počas celého podujatia.


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Smútočné oznamy

Ste za vybudovanie prístupovej cesty ku škole?
 
 
734

 
 
 
224

 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka