Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
JablonkaHľadať
 
 

Dedina ako hospodár

Ocenenie za mimoriadne zodpovedné hospodárenie s majetkom obce a jeho efektívne zveľaďovanie v prospech obyvateľov a návštevníkov obce
Kopaničiarska obec Jablonka sa skladá z 26 osád, leží na úpätí Bielych Karpát na ceste z Myjavy do Krajného. Obec príkladne pristupuje k hospodáreniu s majetkom obce a k verejnému rozpočtu, dôkazom čoho je fakt, že zatiaľ nemala žiaden dlh. Obec podporuje podnikateľov výhodnými daňami z nehnuteľnosti. Pri rozvojových aktivitách sa snaži využívať služby miestnych podnikateľov a miestne suroviny.
Nosnou podnikateľskou činnosťou obce je hospodárenie na 300 ha lesa, poskytovanie služieb obyvateľom, ale aj okolitým obciam - napr. kosenie zákopov, rúbanie dreva, vývoz kontajnerov a iné. Veľké množstvo práce na zveľaďovaní obce sa vykonáva formou dobrovoľníckych brigád. Snahou obce je prioritne riešiť ekologické problémy územia racionálnym využívaním prírodnýych zdrojov.
V obci je vybudovaná záhradka starých materí, spojená s čajovňou, čím sa obci darí zachovávať tradíciu bylinkárstva pre súčasnú generáciu a zároveň prezentovať verejnosti liečivú silu prírody.


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Smútočné oznamy

Ste za vybudovanie prístupovej cesty ku škole?
 
 
734

 
 
 
224

 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka